Optymizm przeważa

Dział Analiz XTB
13-05-2014, 18:06

Bardzo dobre nastroje panują podczas dzisiejszej sesji na głównych parkietach. Wall Street rozpoczęła sesję od poprawy wczorajszych rekordów i tym samym indeks S&P500 po raz pierwszy w historii pokonał poziom 1900 pkt.

Na razie wzrosty w USA nie są imponujące, ale co ważne, udaje się utrzymać wysokie poziomy, co potwierdza sygnał kupna wynikający z pokonania ostatnich szczytów.

Inwestorzy w Stanach Zjednoczonych postanowili zignorować słabsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej, która rośnie o 0,1% w relacji miesięcznej (oczekiwano 0,4%). Sprzedaż bez aut pozostała na poziomie niezmienionym w stosunku do poprzedniego miesiąca. Wcześniej, podczas sesji europejskiej poznaliśmy słabsze od oczekiwań dane z Niemiec, gdzie indeks ZEW spadł do poziomu 33,1 pkt (w ubiegłym miesiącu 43,2 pkt.).

Gorsze dane na razie nie przejmują inwestorów, którzy są wyraźnie zadowoleni z rozstrzygnięć na Wall Street. Dziś na najwyższy poziom od 2008 roku wyszedł francuski CAC40, a niemieckiemu DAXowi do ostatnich historycznych szczytów brakuje już tylko kilkanaście punktów.

Nadal przeciętnie radzi sobie polska GPW, gdzie WIG20 zyskuje zaledwie 0,02%. Rynek cały czas walczy o pokonanie poziomu 2400 pkt. (kontrakt terminowy).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Analiz XTB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Optymizm przeważa