Optymizm wyparował

MD
opublikowano: 08-02-2010, 13:42

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji spadają. Inwestorzy są ostrożni. Zakres notowań kontraktów jest jednak wąski. 

W piątek inwestorzy przeżywali huśtawkę nastrojów. Dane z rynku pracy wywołały mieszane reakcje. Choć stopa bezrobocia wbrew oczekiwaniom spadła, liczba osób, które starają się o zasiłek, równie zaskakująco wzrosła. Przez większą część dnia dominowała podaż. W pewnym momencie Dow Jones tracił nawet 167 pkt. Atak popytu w końcówce handlu spowodował jednak, że indeks blue chipów zdołał się obronić przed spadkiem poniżej 10000 pkt. Rosły także S&P500 i Nasdaq. Trudno jednak mówić o trwałej poprawie nastrojów. Kontrakty na trzy główne indeksy spadały o 13.30 czasu polskiego o ok. 0,2 proc. W poniedziałek nie będzie publikacji istotnych danych makro. Wiadomości przekazane do tej pory przez spółki nie zmienią raczej sytuacji na rynkach. Można zatem oczekiwać iż sesja rozpocznie się niewielkimi spadkami indeksów.

MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane