Opulentia zbuduje innowacyjny portfel

MZAT
opublikowano: 03-08-2012, 00:00

Inwestycyjna spółka miała zarabiać na apartamentowcach. Teraz szuka małych przedsiębiorstw z pomysłem.

Dobry żart tynfa wart, ale dobry pomysł wart może być miliony. Wie o tym Opulentia, warszawska spółka inwestycyjna, która wybiera się na alternatywny rynek NewConnect. Zaczynała od inwestowania w nieruchomości, ale teraz szuka małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują zastrzyku finansowego, by rozwinąć skrzydła.

— Dziś mamy blisko 10 mln zł na inwestycje, w połowie przyszłego roku chcemy mieć już 30 mln zł — mówi Sebastian Filaber, prezes Opulentii. Kierowana przez niego spółka chce inwestować od kilkuset tysięcy do 2-3 mln zł w pojedynczy projekt biznesowy. Zaczęła od LMCI, zajmującego się konsultingiem informatycznym.

— Zainwestowaliśmy 600 tys. zł, chcemy pomóc spółce w zdobyciu większych kontraktów, m.in. na rynku niemieckim. Skupimy się na podmiotach eksperckich, mających szansę zająć silną pozycję w swojej niszy. Obecnie finalizujemy rozmowy, dotyczące zaangażowania się w spółkę, która przygotowuje grupę zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla klientów indywidualnych — mówi Sebastian Filaber.

Pieniądze na inwestycje Opulentia czerpie z emisji obligacji. Debiut na NewConnect planuje na przełom września i października. Już w przyszłym tygodniu ma zamknąć prywatną subskrypcję akcji.

— Inwestorzy obejmą pakiet 15 proc. akcji, a my zbierzemy 2,5 mln zł. Pieniądze wydamy na rozwój grupy — mówi prezes. Jeszcze na początku roku Opulentia chciała koncentrować się na inwestowaniu w nieruchomości mieszkaniowe — jej flagowym przedsięwzięciem jest kompleks 111 apartamentów Rubin Apartments, który ma powstać w warszawskim Ursusie.

— Jesteśmy w przeddzień wyboru generalnego wykonawcy, w czwartym kwartale powinny rozpocząć się prace budowlane. Finansowanie całej inwestycji jest już zapewnione. Planowaliśmy podobne projekty, ale rynek się zmienia, a wraz z nim nasza strategia — mówi Sebastian Filaber.

Opulentia nie porzuca nieruchomości, ale — jak mówi prezes — będzie angażowała się również w krótsze projekty inwestycyjne. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które przyłączy do swojego portfela, będzie wysyłać na mały parkiet.

— Zamierzamy wprowadzać spółki portfelowe na NewConnect, jeśli warunki będą odpowiednie. Rozważamy, czy nie zostać przy okazji autoryzowanym doradcą — mówi prezes Opulentii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu