Orange i Plus walczą o pierwsze miejsce

KL
opublikowano: 30-10-2007, 00:00

Wkrótce poznamy lidera polskiego rynku komórek. Tytuł przypisuje sobie Orange. Polkomtel to kwestionuje.

Wkrótce poznamy lidera polskiego rynku komórek. Tytuł przypisuje sobie Orange. Polkomtel to kwestionuje.

Centertel ma 13,487 mln klientów, czyli niemal o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Ile ma Plus, dowiemy się po 10 listopada, kiedy operator opublikuje wyniki finansowe. Na razie Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Orange, twierdzi, że kierowana przez nią firma jest liderem, przyznając, że Polkomtela wyprzedza dosłownie „o włos”.

— Porównanie liczby klientów różnych operatorów jest dość trudne. Wynika to z faktu, że to operator decyduje, po jakim czasie odłączyć nieaktywnego klienta prepaidowego. Dlatego dane podawane np. przez Orange i przez Polkomtela mogą się różnić — wyjaśnia Jacek Kuźnieców, członek zarządu i dyrektor ds. sprzedaży Polkomtela.

— Jednak już teraz mogę powiedzieć, że mieliśmy bardzo dobrą sprzedaż w trzecim kwartale, zwłaszcza w segmencie abonamentowym. To był zdecydowanie najlepszy kwartał w tym roku. Podtrzymujemy prognozy, dotyczące osiągnięcia na koniec roku 14 mln klientów — dodaje Jacek Kuźnieców.

Po drugim kwartale Polkomtel miał 13 mln klientów. W najlepszym dotąd pierwszym kwartale pozyskał ich ponad 653 tys. Jeśli faktycznie trzeci kwartał był lepszy, może to oznaczać, że przegonił już Orange, który w tym czasie zdobył 431 tys. — różnica po pół roku wynosiła bowiem zaledwie 56 tys.

Inna sprawa, że dynamika pozyskiwania nowych klientów spada u wszystkich operatorów. Orange tłumaczy, że to kwestia dużego nasycenia rynku.

— GUS opublikował ostatnio dane świadczące o tym, że nasycenie polskiego rynku telefonii komórkowej przekroczyło już 100 proc. Jednak operatorzy mają nadal wiele do zdobycia. Trzeba pamiętać, że część kart SIM, które są liczone, jest nieaktywna. Jest też spora grupa klientów, którzy mają po dwa telefony, co oznacza, że niektórzy nie mają ich wcale — mówi Jacek Kuźnieców.

Z bitwy o pierwsze miejsce odpadła Era, pozostając daleko za konkurentami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orange i Plus walczą o pierwsze miejsce