Orange przejmuje rumuński telekom

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-11-2020, 10:08

Francuski gigant telekomunikacyjny, koncern Orange kupi 54 proc. udziałów w Telekom Romania Communications, donosi Reuters.

fot. REUTERS/Eric Gaillard/Forum
fot. REUTERS/Eric Gaillard/Forum

Udziały przejęte zostaną od OTE, firmy należącej do Deutsche Telekom. Francuzi zapłacą jej 268 mln EUR za pakiet kontrolny, co kształtuje wartość rynkową TRC na poziomie 497 mln EUR.

OTE to grecki operator, który jest w 46 proc. własnością Deutsche Telekom i przez niego zarządzany. Oczekuje on, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2021 r. Grecy mają zachować swój udział w biznesie telefonii komórkowej Telekom Romania.

W 2019 r. TRC odnotował przychody rzędu 622 mln EUR. Firma, która jest numerem „2” na rumuńskim rynku telefonii stacjonarnej oprócz stacjonarnych usług głosowych, świadczy też usługi Internetu szerokopasmowego oraz płatną telewizję dla 5 mln klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane