Orange sprzedaje budynki

opublikowano: 01-09-2019, 22:00

Orange Polska sprzedał za 81 mln EUR (ok. 350 mln zł) kompleks sześciu budynków biurowo-mieszkalnych przy ulicach Nowogrodzkiej i św. Barbary w centrum Warszawy.

Orange Polska sprzedał za 81 mln EUR (ok. 350 mln zł) kompleks sześciu budynków biurowo-mieszkalnych przy ulicach Nowogrodzkiej i św. Barbary w centrum Warszawy. Nabywcą jest Zeitgeist Asset Management. Wcześniej ten sam inwestor kupił od Orange dawny budynek Poczty Polskiej w Krakowie przy ul. Wielopole 2. Na ponadhektarowej działce znajduje się blisko 49 tys. m kw. powierzchni zabudowy. Działka nadaje się na inwestycje biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i usługowe.

Główną część sprzedanego kompleksu
stanowi historyczna siedziba Urzędu Telekomunikacyjnego i Telegraficznego z
początków lat 30. XX w.
Zobacz więcej

SPRZEDANE.

Główną część sprzedanego kompleksu stanowi historyczna siedziba Urzędu Telekomunikacyjnego i Telegraficznego z początków lat 30. XX w. Fot. ARC

— Optymalizujemy wykorzystanie majątku i sprzedajemy nieruchomości, które nie są już niezbędne do prowadzenia podstawowej działalności biznesowej. Pozyskane dzięki temu fundusze przeznaczamy na inwestycje. Rocznie wydajemy na rozwój usług i infrastruktury, w tym światłowodów, ok. 2 mld zł — mówi Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. finansów.

Od początku 2018 r. spółka sprzedała nieruchomości za ponad 650 mln zł. Do sprzedania ma jeszcze obiekty w całym kraju o wartości szacowanej na ponad 1 mld zł.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu