Orbis Travel pod młotek

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 2009-12-04 13:01

Do biur Orbis Travel wchodzą właśnie potencjalni nowi właściciele, czyli Rainbow Tours i Novaturas.

Na wizytę potencjalnych nowych właścicieli przygotowane są już placówki Orbis Travel. W tym tygodniu trafił do nich list od władz grupy Orbisu, zalecający pracownikom profesjonalne przyjęcie wizytatorów. A badać będzie polskie biuro Rainbow Tours oraz Novaturas, największe biuro podróży w krajach bałtyckich, należące do portfela funduszu Enterprise Investors (EI).

Orbis jest dyskretny.

— Orbis od pewnego czasu prowadzi działania dotyczące zbycia Orbis Travel, jednak do czasu podjęcia ewentualnych decyzji o zawarciu transakcji spółka nie będzie komentować szczegółów tych działań — oświadczył Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu.

Dlaczego Orbis Travel czeka sprzedaż? Jak na przejęciu skorzystaliby Rainbow Tours i Novaturas. Dowiesz się z piątkowego „Pulsu Biznesu”.