Orco pozyskało nieruchomości w Pradze i Brnie

ISBNews
opublikowano: 22-12-2014, 08:44

Orco Property Group nabyło nieruchomość na terenie czeskiej Pragi 10 o powierzchni ok. 33 tys. m2 za 5,7 mln euro oraz teren w czeskim Brnie o wielkości 22,5 ha, podała spółka.

"Finalizacja transakcji nieruchomości w Pradze jest uwarunkowana otrzymaniem zgód korporacyjnych przez sprzedającego. Firma wcześniej posiadała teren o wielkości 31 tys. m2 w bezpośredniej bliskości" - czytamy w komunikacie.

Spółka pozyskała również nieruchomość w Brnie. Według komunikatu, jest to transakcja o charakterze wymiennym o wartości 13,95 mln euro. Firma planuje realizację projektu o rozmiarach wielkości podobnej do projektu Bubny w Pradze.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu