Organizują zagraniczne praktyki i polskie Dni Kariery

DCZ
opublikowano: 23-03-2007, 00:00

AIESEC to międzynarodowe stowarzyszenie studentów kierunków ekonomicznych. W Polsce działa od 1971 r. W ponad 40 uczelniach w 17 miastach ma 1000 człon-ków — zarówno z akademii ekonomicznych, uniwersytetów, politechnik jak i akademii medycznych.

— Przede wszystkim zapewniamy studentom możliwość rozwijania zainteresowań i zdolności. Chodzi nam głównie o przedsiębiorczość, aktywne uczenie się, odpowiedzialność społeczną i wrażliwość kulturową. Sami zarządzamy organizacją i zdobywamy fundusze na nasze przedsięwzięcia. Przygotowujemy projekty łączące zainteresowania studentów z całego świata, w tym konferencje, seminaria, spotkania — mówi Marta Bruske, prezydent AIESEC Polska.

Sztandarowe przedsię-wzięcia w Polsce to Dni Kariery, badanie „Pracodawca roku” oraz zorganizowanie Światowego Kongresu AIESEC.

Ale przede wszystkim chodzi o praktyki. Studenci pozyskują firmy, organizacje i instytucje gotowe do przyjęcia zagranicznych członków stowarzyszenia. Polacy zaś wyjeżdżają na praktyki do innych krajów. Polska jest na trzecim miejscu, po Indiach i Niemczech, pod względem liczby zorganizowanych praktyk. W 2005 r. przyjechało do nas ponad 370 członków AIESEC z innych krajów, a 310 Polaków wyjechało na zagraniczne staże.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu