Orlen partnerem IATA

opublikowano: 11-01-2018, 22:00

Największy polski dostawca paliwa lotniczego uzyskał status partnera strategicznego Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association — IATA) to światowa organizacja handlowa z siedzibą w Montrealu i Genewie, skupiająca około 270 przewoźników lotniczych z ponad 100 krajów, odpowiadających za ponad 80 proc. przewozów lotniczych na świecie. Zrzeszenie m.in. nadaje lotniskom kod IATA, liniom lotniczym powszechnie obowiązujący dwuznakowy kod, a także wprowadza regulacje w zakresie transportu. Program partnerstwa strategicznego jest platformą zrzeszającą linie lotnicze i dostawców rozwiązań dla lotnictwa, umożliwiającą wzmocnienie relacji między podmiotami z branży. PKN Orlen uzyskał ten status z początkiem 2018 r. Dzięki temu będzie uczestniczył w tworzeniu standardów na rynku lotniczym, zyska również nową platformę komunikacji z czołowymi przedstawicielami branży z całego świata.

— Zmiany gospodarcze i społeczne sprawiają, że rynek lotniczy ma znakomite perspektywy. Już jesteśmy jego ważnym uczestnikiem i chcemy się rozwijać wraz z nim. Partnerstwo z IATA to kolejny krok na tej drodze, umożliwiający nam aktywny udział w wypracowywaniu rozwiązań obejmujących całą branżę i umacnianie naszej pozycji rynkowej — mówi Zbigniew Leszczyński z zarządu PKN Orlen.

W skład grupy kapitałowej wchodzi spółka Orlen Aviation, do której zadań należy obsługa statków powietrznych w zakresie tankowania paliwem lotniczym. Działa na największych krajowych lotniskach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Modlinie. Za tankowanie klientów PKN Orlen na lotnisku w Pradze odpowiada Czech Airlines Handling. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu