Ostatni moment, aby zostać Innowatorem Mazowsza

  • Maciej Cierniak
opublikowano: 09-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Twórcy nowatorskich rozwiązań mają tylko kilka dni, aby zgłosić się do regionalnego konkursu.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Co należy zrobić, aby zostać Innowatorem Mazowsza
  • Jakie projekty mają szanse na wygraną
  • Jakie nagrody czekają na najlepszych

To już czternasta edycja konkursu Innowator Mazowsza. Mogą się do niego zgłaszać działające na terenie województwa mazowieckiego firmy i innego rodzaju jednostki wprowadzające innowacyjne produkty bądź rozwiązania dotyczące technologii, organizacji lub marketingu. Na najlepszych czekają nagrody w łącznej wysokości 113 tys. złotych. Przyznawane będą one w dwóch kategoriach: Innowacyjna firma i Innowacyjny naukowiec. W każdej z nich nagrodzone zostaną trzy produkty bądź rozwiązania.

Konkurs jest organizowany przez Województwo Mazowieckie, a realizują go Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i agencja Laska Nebeska. Celem tej inicjatywy jest wspieranie i promocja postaw proinnowacyjnych oraz budowanie świadomości w środowisku naukowym oraz biznesowym, w szczególności na Mazowszu.

– Udział w konkursie to duża szansa nie tylko na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych, ale także wypromowanie swoich projektów. Zachęcam do składania aplikacji – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Wnioski w konkursie można składać do 16 sierpnia. Wszystkie zgłoszenia, które do tego dnia wpłyną za pośrednictwem formularzy internetowych, zostaną ocenione pod względem formalnym i przekazane ekspertom do oceny merytorycznej.

W poprzednich edycjach nagradzane były innowacje z tak różnorodnych dziedzin jak chemia, fizyka, działania prospołeczne, medycyna, psychologia, technika i informatyka. W ubiegłym roku w kategorii “Innowacyjna Firma” nagrody trafiły do przedsiębiorstwa produkującego jako jedyne na świecie biozgodne i trwałe cząsteczkowo nanomateriały, firmy, która stworzyła system zgłaszania przypadków przemocy rówieśniczej w szkołach, a także do spółki biotechnologicznej, która ma na koncie nowatorską modyfikację mRNA w celach terapeutycznych.

– Na rozwój innowacyjności wpływa wiele czynników. Rekomendowane jest prowadzenie własnej działalności badawczej, jak również współpraca z instytucjami badawczymi, ośrodkami naukowymi czy parkami technologicznymi. Nie do przecenienia jest też realny wpływ na życie społeczne, gospodarcze, dobrobyt mieszkańców. Udział w takim konkursie jak Innowator Mazowsza, który łączy świat biznesu i nauki, jest szansą, aby ocenić swój potencjał i jeszcze bardziej stabilnie rozwijać firmę – uważa Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas finałowej konferencji, która odbędzie się w listopadzie.

Zgłoś się

Wnioski do konkursu przyjmowane są pod adresem: innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/innowator-mazowsza/xiv-edycja-konkursu.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane