Ostatnia taka „czternastka” w JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa, która podobnie jak cały sektor węglowy cierpi z powodu spadku globalnych cen surowca, szykuje się do wypłaty tzw. czternastki.

Jak podała Karolina Baca-Pogorzelska, autorka bloga górnictwo 2_0, zarząd zobowiązał się wczoraj do wypłaty 14. pensji najpóźniej do czerwca 2016 r. wraz z odsetkami za opóźnienie (powinna być wypłacona w 2015 r.). Opóźniona wypłata to realizacja zeszłorocznego porozumienia zarządu z załogą, mającego uratowanie JSW przed bankructwem.

ARC

Związki zawodowe zgodziły się na zawieszenie „czternastek” na trzy lata, począwszy od 2016 r. Wypłata za zeszły rok, wynosząca blisko 140 mln zł, będzie ostatnim takim przelewem przed trzyletnią przerwą. Sytuacja JSW jest fatalna — po trzech kwartałach grupa ma ponad 620 mln zł straty netto, a jej kurs dołuje (patrz: wykres). Do czerwca grupa musi przedstawić bankom plan wyjścia na prostą. Pracuje nad tym powołany niedawno na prezesa Tomasz Gawlik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane