Otwarcie handlu na GPW raczej bez dużych zmian

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-03-2005, 09:40

Poniedziałkowa sesja na GPW może zacząć się bez większych zmian indeksów. Rynek otrzymuje sprzeczne sygnały, z jednej strony bowiem nieciekawie wygląda osłabienie złotego, ale z drugiej – na niewielkich plusach zaczęły indeksy giełd w Eurolandzie.

Poniedziałkowa sesja na GPW może zacząć się bez większych zmian indeksów. Rynek otrzymuje sprzeczne sygnały, z jednej strony bowiem nieciekawie wygląda osłabienie złotego, ale z drugiej – na niewielkich plusach zaczęły indeksy giełd w Eurolandzie.

Od 0,5-proc. wzrostu rozpoczął także węgierski BUX. Na niedużym plusie wystartowały także futures na WIG20. Nie byłbym zaskoczony jednak gdyby inwestorzy na GPW kontynuowali piątkową stabilizację.

Przed nami tylko cztery sesje w tym tygodniu i im bliżej do Świąt, tym z każdym dniem można się spodziewać ubywania z rynku inwestorów. WIG20 w piątek zyskał 0,93 proc. kończąc sesję na poziomie 1970,17 pkt. Oporem dla byków jest środowa luka bessy 1993-2010 pkt. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane