Czytasz dzięki

Outsourcing się opłaca

RADOSŁAW SKIBA
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA SEKCJI

Jak wynika z raportu Buyer’s Laboratory Report, 90 proc. firm nie monitoruje kosztów druku. Powodem jest m.in. przekonanie, że wydatki na ten cel są niewielkie. Jednym z rozwiązań, które umożliwiają zredukowanie tak dużych kosztów, jest outsourcing, czyli zarządzanie obiegiem dokumentów przez zewnętrznych specjalistów. Jeszcze 2-3 lata temu tego typu model biznesowy wykorzystywany był najchętniej przez duże przedsiębiorstwa. Dziś jest inaczej. Producenci oprogramowania i ich partnerzy dostosowali ofertę outsourcingu do potrzeb małych i średnich firm. Przykładem jest Program Pay Per Use (PPU), który realizujemy wspólnie z Hewlett Packard (HP).

W ramach programu PPU razem z klientem i przy wsparciu odpowiednich aplikacji definiujemy zakres i czas świadczenia usług. W tym celu przeprowadzamy wnikliwy audyt, w ramach którego analizujemy m.in. procesy przepływu dokumentów, eksploatację i lokalizację urządzeń drukujących. Ponadto zwracamy uwagę na dynamikę zużycia materiałów eksploatacyjnych, a także na czas, który pracownicy IT poświęcali dotąd na ciągłe usprawnianie infrastruktury IT.

Tak szczegółowy audyt pozwala nam „uszyć” usługę na miarę faktycznych potrzeb klienta. Proces drukowania będzie nie tylko tańszy (nawet o 30 proc.), ale też z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji realizujących wydruk poufny i wydruk podążający (możliwy po zbliżeniu karty lub wstukaniu PIN-u), będzie bezpieczniejszy, bardziej przyjazny użytkownikowi i efektywniejszy.

RADOSŁAW SKIBA

dyrektor generalny SMK Technologie Informatyczne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RADOSŁAW SKIBA

Polecane