Czytasz dzięki

Pakistan zakaże działalności TikToka

ARŻ, Reuters
opublikowano: 09-10-2020, 14:42

Pakistan zdecydował się zablokować aplikację społecznościową TikTok. Decyzję podjęto ze względu na "brak filtrowania niemoralnych treści", pisze Reuters

Informację potwierdziło do tej pory trzech wysokich urzędników państwowych. Oficjalne ogłoszenie decyzji ma nastąpić w piątek.  

Zobacz więcej

TikTok

Fot. Bloomberg

„Wielokrotnie prosiliśmy o wprowadzenie skutecznego mechanizmu blokowania niemoralnych i nieprzyzwoitych treści. Platforma nie była w stanie w pełni zadowolić władz Pakistanu w tej kwestii, dlatego podjęto decyzję o jej zablokowaniu” – stwierdził przedstawiciel rządu w rozmowie z Reutersem.

W lipcu pakistański organ regulacyjny ds. telekomunikacji wydał „ostateczne ostrzeżenie” dla TikToka w związku z wulgarnymi filmikami umieszczanymi na platformie.

Pakistan to kolejny kraj, w którym działalność aplikacji została zakazana. Wcześniej zrobiły to m.in. Indie. W ostatnich miesiącach toczy się także głośny spór o jej przyszłość w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane