Palikot jako pogromca

DI, PAP
opublikowano: 15-02-2008, 00:00

Poseł Platformy, obiecując reformy, dobitnie dał do zrozumienia, co sądzi o dotychczasowych wysiłkach legislatorów.

Poseł Platformy, obiecując reformy, dobitnie dał do zrozumienia, co sądzi o dotychczasowych wysiłkach legislatorów.

Komisja Przyjazne Państwo przygotowała listę 150 zmian w przepisach, które mają zlikwidować absurdy biurokratyczne, utrudniające życie biznesowi.

— To dopiero wynik wstępnej selekcji, a nie wersja ostateczna — zastrzega Janusz Palikot, szef komisji i były przedsiębiorca, który słynie z niekonwencjonalnych konferencji.

Tak było i tym razem. W jej trakcie stanął na stosie papierów, kreując się na pogromcę biurokracji.

— Po weryfikacji listy dojdzie do około 120 zmian w prawie. Na początku kwietnia komisja chce skierować pierwszą partię tych zmian do pierwszego czytania w Sejmie, w maju pierwsze z nich powinny wejść w życie — mówił Janusz Palikot.

Wśród postulatów znajduje się m.in. wprowadzenie możliwości używania numeru REGON jako tymczasowego NIP na fakturach VAT czy ujednolicenie zróżnicowanych teraz kursów do przeliczania walut na potrzeby podatków dochodowych, VAT i ustawy o rachunkowości. Komisja proponuje też skrócenie do 6 miesięcy obecnie 5-letniego obowiązku przechowywania kopii paragonów i wydruków z kas fiskalnych.

— Współpracujemy z rządem, w tym m.in. z resortem finansów, jestem zatem dobrej myśli, jeśli chodzi o dalsze prace — podsumował poseł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane