Palikot może wrócić

JK
opublikowano: 07-08-2009, 00:00

Władze klubu PO rozważą apel biznesu o przywrócenie Janusza Palikota na stanowisko szefa Przyjaznego Państwa.

Władze klubu PO rozważą apel biznesu o przywrócenie Janusza Palikota na stanowisko szefa Przyjaznego Państwa.

Platforma Obywatelska zapewnia, że zależy jej na tym, aby komisja Przyjazne Państwo (PP) nadal była jej sztandarową komisją sejmową i aby skuteczniej eliminowała absurdy prawne blokujące działalność przedsiębiorców. Do tego jednak konieczne jest zdynamizowanie jej działalności. Zdaniem środowisk biznesowych, dobrym rozwiązaniem byłoby przywrócenie na stanowisko szefa PP posła Janusza Palikota. Przedstawiciele organizacji przedsiębiorców zaapelowali o to do władz PO na łamach "PB". Apel nie pozostanie bez echa.

— Ten apel potraktujemy poważnie i sprawą zajmiemy się po sezonie urlopowym we wrześniu. Nie wykluczam, że poseł Palikot mógłby ponownie objąć kierownictwo tej komisji — mówi Waldy Dzikowski, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Na łamach "PB" Janusz Palikot zadeklarował, że bardzo chętnie znowu objąłby stery komisji.

Przedsiębiorcy są zdegustowani stagnacją w pracach PP. W całym 2008 r., za "rządów" Palikota komisja działała z rozmachem i opracowała aż 113 projektów nowelizacji ustaw. Od drugiej połowy stycznia 2009 r. (wtedy odszedł Palikot po serii antyprezydenckich ekscesów) komisja znacznie zwolniła obroty i stworzyła tylko 16 projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane