Paliwo dla armii

opublikowano: 22-02-2018, 22:00

PKN Orlen podpisał kontrakt na zaopatrzenie w paliwo armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce.

Kontrakt obejmuje sprzedaż paliwa lotniczego (F34) i oleju napędowego (ON i ONA2). Umowa będzie realizowana do końca 2019 r. z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Już od kwietnia 2017 r. Orlen sprzedaje paliwa na potrzeby amerykańskich jednostek w formule spot. Paliwo będzie wykorzystywane do zasilania zarówno sprzętu lądowego, jak też powietrznego. Dostawy będzie realizował zewnętrzny wykonawca kontraktowy bezpośrednio do baz jednostek amerykańskich w Polsce, m.in. w Żaganiu, Toruniu, Bemowie Piskim i Świętoszowie.

— PKN Orlen może zaoferować kontrahentom nie tylko paliwa wysokiej jakości, ale także rozwiniętą infrastrukturę logistyczną, gwarantującą terminowość i pewność dostaw. Sprzedaż paliw do jednostek wojskowych wymaga ponadto specjalistycznej wiedzy m.in. w zakresie produkcji czy transportu i dzięki temu, że mamy wymagane know-how, możemy się ubiegać o tego rodzaju kontrakty — powiedział Zbigniew Leszczyński z PKN Orlen.

Tego rodzaju kontraktacja podlega też rygorystycznym standardom obsługi. Koncern ma certyfikaty AQAP pozwalające realizować sprzedaż zgodnie z najwyższymi standardami dla wojsk NATO. Firma jest też dostawcą paliwa lotniczego i oleju napędowego dla Wojska Polskiego.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu