Pan Torpeda na bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen

  • DI
opublikowano: 10-12-2021, 11:24

Najbliższy wyścig o Grand Prix Abu Zabi będzie wyjątkowy dla wspieranego przez PKN Orlen zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Na bolidach Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego pojawi się rysunek Natana Gajka, znanego jako Pan Torpeda. Siedmiolatek z Sosnowca, który jest wielkim fanem Formuły 1, od trzech lat zmaga się z nowotworem złośliwym. Zespół Alfa Romeo Racing Orlen chce w ten sposób wesprzeć chłopca i wyrazić podziw dla jego woli walki.

Wojownik:
Wojownik:
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i woli walki Natana – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Florent Gooden

Pan Torpeda to przydomek, jaki otrzymał Natan Gajk z Sosnowca. Chłopiec walczy z neuroblastomą, czyli jednym z najrzadszych nowotworów, który dotyka dzieci. Przez ostatnie trzy lata Natanek przeszedł wiele cykli chemioterapii, a wiosną tego roku również operację usunięcia guza mózgu. Historia Pana Torpedy poruszyła świat sportu, który mocno solidaryzuje się z chłopcem.

W najbliższy weekend (11-12 grudnia) podczas Grand Prix Abu Zabi zespół ARRO przygotował niespodziankę dla małego wojownika. Na bolidach Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego pojawi się naklejka z rysunkiem wykonanym przez siedmiolatka.

– Nasze zaangażowanie w Formułę 1, ale i w ogóle w sponsoring sportowy, ma charakter nie tylko biznesowy. Równie ważny jest dla nas wymiar społeczny, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i woli walki Natana. Wierzymy, że jego rysunek na bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen podczas Grand Prix Abu Zabi sprawi mu radość i wzmocni w walce z ciężką chorobą – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

W Abu Zabi:
W Abu Zabi:
Alfa Romeo Racing Orlen wspiera Natanka Gajka w walce z chorobą, umieszczając specjalną naklejką z rysunkiem rakiety, pseudonimem chłopca i hasztagiem kampanii #PanTorpeda.
Florent Gooden

GP Abu Zabi jest ostatnim wyścigiem F1 w sezonie 2021. Bolidy Alfa Romeo Racing Orlen z rysunkiem Pana Torpedy staną do rywalizacji w niedzielę, 12 grudnia o godz. 14.00. Dzień wcześniej o tej samej porze odbędą się kwalifikacje, które poprzedzi poranna sesja treningowa. Z kolei na piątek zaplanowano dwa treningi – o 10.30 oraz o 14.00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane