Panattoni bije rekord

Małgorzata Ciechanowska
29-04-2010, 10:31

Panattoni Europe zbuduje dla Tesco magazyn o powierzchni 57 tys. mkw. — największe centrum logistyczne w Polsce.

Umowę z siecią sklepów Tesco podpisano 28 stycznia 2010 r. Planowany termin oddania magazynu to październik tego roku.

Jak informuje Wojciech Zabiłowicz, dyrektor dystrybucji Tesco Polska, przed zawarciem porozumienia z Panattoni eksperci przez półtora roku weryfikowali polski rynek powierzchni magazynowych w poszukiwaniu dogodnego magazynu. Standardy stosowane przy budowie centrów logistycznych w Polsce, odmienne od obowiązujących w całej sieci Tesco, sprawiły, że zdecydowała się ona na budowę magazynu na zasadzie built to suit (BTS), czyli zgodnie z potrzebami klienta.

Magazyn w Gliwicach, liczący 57 tys. mkw., posłuży sieci sklepów jako centrum dystrybucyjne, zaopatrujące sklepy Tesco na południu kraju. W obiekcie znajdzie się m.in. chłodnia o powierzchni prawie 14 tys. mkw. Do dyspozycji najemcy będą również trzy biura.

— W gliwickim obiekcie zamierzamy zastosować wiele rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych środowisku. Jednym z nich będzie przeszklenie 15 proc. dachu, co zapewni większy dostęp światła słonecznego — mówi Bartłomiej Krawiecki, partner w Panattoni.

W magazynie zatrudnionych będzie 900 pracowników. Deweloper ma zadbać także o standard infrastruktury drogowej wokół obiektu. Magazyn będzie otaczała betonowa płyta, taka jak na lotniskach. Parking pomieści równocześnie 440 samochodów osobowych, 80 naczep oraz 36 TIR-ów. Magazyn będzie miał własną stację paliw oraz warsztat i myjnię dla naczep.

Mimo że dla Tesco realizuje projekt typu BTS, Panattoni nie wycofuje się z budownictwa spekulacyjnego.

— Inwestycje built to suit są teraz bardziej opłacalne i mniej ryzykowne — twierdzi Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w Panattoni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Panattoni bije rekord