Papiery Orlenu znów dla detalu

opublikowano: 15-05-2018, 22:00

Ledwo co zakończyła się jedna publiczna oferta obligacji detalicznych PKN Orlen, a już na horyzoncie majaczy kolejna.

Ledwo co zakończyła się jedna publiczna oferta obligacji detalicznych PKN Orlen, a już na horyzoncie majaczy kolejna. Zarząd Orlenu zdecydował o uruchomieniu emisji papierów serii D. Jej warunki zostały już przekazane KNF, a upublicznione zostaną 16 maja 2018 r., co sugeruje, że zapisy będzie można składać od 21 maja albo nieco później. Orlen należy bowiem do tych spółek, które dają inwestorom trochę czasu na zastanowienie się nad ofertą.

W trakcie zapisów stosuje jednak zasadę „kto pierwszy, ten lepszy”. W efekcie zapisy na poprzednią serię obligacji detalicznych zakończył 8, a nie 21 maja — jak początkowo planował. Popyt przekroczył 200 mln zł już 7 maja, czyli pierwszego dnia zapisów.

800 mln zł Papiery dłużne o takiej wartości może jeszcze wyemitować paliwowy koncern na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Papiery Orlenu znów dla detalu