Park Szczęśliwice ma kosztować 80 mln zł

Paweł Mazur
12-06-2001, 00:00

Park Szczęśliwice ma kosztować 80 mln zł

Za rok ma się zakończyć pierwszy etap budowy osiedla Park Szczęśliwice w Warszawie, którego inwestorem jest Syrius Grupa Inwestycyjna. Całość, realizowana przez KPBP Bick, ma być oddana do użytku za dwa lata.

Na koniec czerwca 2002 r. przewidziano zakończenie pierwszego budynku osiedla Park Szczęśliwice, realizowanego od marca 2001 roku na warszawskiej Woli. Inwestorem jest Syrius Grupa Inwestycyjna, a całość zrealizuje KPBP Bick.

Budowanie etapami

W połowie 2002 r. zostanie zakończony pierwszy, 8-kondygnacyjny obiekt mieszkalny na 140 mieszkań, z powierzchniami usługowymi na parterze. Pod koniec przyszłego roku gotowy będzie drugi, tym razem 7-kondygnacyjny budynek na 90 mieszkań. Na czerwiec roku 2003 przewidziano zakończenie całego osiedla, w tym kolejnych dwóch budynków mieszkalnych (4-kondygnacyjnych) na 60 i 55 mieszkań.

Łączna wartość sprzedaży szczęśliwickiej inwestycji, realizowanej na prawie 1,4-ha działce przy ulicy Włodarzewskiej, zamknie się kwotą około 80 mln zł. Wszystkie cztery zaplanowane w projekcie budynki Parku Szczęśliwice, mieszczące około 345 mieszkań o łącznej powierzchni 17,5 tys. mkw., będą połączone ze sobą łącznikami. Do sprzedaży, która jest już prowadzona, przeznaczono mieszkania o powierzchni od 24 mkw. do 110 mkw. Cena metra kwadratowego powierzchni (bez białego montażu i podłóg) wahać się będzie w granicach od 3,54 tys. do 3,99 tys. zł. W projekcie przewidziano też podziemny garaż na 370 miejsc, których jednostkowa cena wynosi 25 tys. zł. W kompleksie zaprojektowano ponadto lokale biurowe i użytkowe przeznaczone na galerię handlowo-usługową.

Udziałowiec wykonawcą

Inwestorem projektu Park Szczęśliwice jest spółka Syrius Grupa Inwestycyjna z Wrocławia. Głównym jej udziałowcem jest firma Profil, mająca 52,5 proc. udziałów. 25 proc. udziałów Syriusa należy do Przedsiębiorstwa Budownictwa Uprzemysłowionego-Wrocław. Pozostałe 22,5 proc. jest własnością kieleckiej spółki giełdowej, czyli Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego KPBP Bick. Firma ta pełni funkcję generalnego wykonawcy osiedla Park Szczęśliwice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Park Szczęśliwice ma kosztować 80 mln zł