Partykularne interesy

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
23-11-2015, 22:00

Komentarz Pracodawców RP

Odnosząc się do zapowiedzianego na 24 listopada strajku w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG) oraz stawianych przez związkowców żądań, dotyczących dymisji prezesa Mariusza Zawiszy — Pracodawcy RP wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec takich działań.

Związki zawodowe działają w ramach określonych ustawami, które nie przewidują kreowania polityki kadrowej firm, zwłaszcza zaś wpływania na obsadę stanowiska prezesa zarządu. Liderzy związkowi nie mogą rościć sobie praw do takich działań, a tym bardziej grozić strajkiem w przypadku niespełnienia ich postulatów.

To związkowcy obalali ustrój, w którym obowiązywała ustawa z 1981 r. o samorządzie załogi przedsiębiorstwa państwowego. W tamtej ustawie rada pracownicza decydowała o osobie dyrektora. Nie ma powrotu do takich reguł, tak jak nie ma już „przedsiębiorstw państwowych”.

Jeśli nieuprawnione postulaty będą się powtarzać, Pracodawcy RP zwrócą się do rządu z żądaniem jak najszybszego uporządkowania przepisów dotyczących działalności związków zawodowych i zbiorowego prawa pracy, które nie przystają już do obecnych warunków społeczno-gospodarczych. Stały się orężem w walce nie o dobro załogi, ale o partykularne interesy liderów związkowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Partykularne interesy