Pawilon na bloku

AZ
19-06-2008, 00:00

Na dachu bloku w al. Solidarności 64 w Warszawie powstaje szklana nadbudowa. Już wkrótce zacznie w niej działać Instytut Awangardy. Wykonania nadbudowy podjęli się na zaproszenie Fundacji Galerii Foksal holenderscy architekci z pracowni BAR Joost Glissenaar i Klaas van der Molen wraz z polskim projektantem Marcinem Kwietowiczem. W mieszkaniu na ostatnim piętrze bloku w latach 60. i 70. mieszkali i tworzyli wybitni polscy artyści Henryk Stażewski i Edward Krasiński. Po śmierci Edwarda Krasińskiego jego rodzina zdecydowała, że należy udostępnić wnętrze artystom, aby mogli w nim realizować swoje projekty i organizować wystawy.

Pawilon będzie udostępniony 5 października równolegle z międzynarodową konferencją naukową Awangarda z Bloku, organizowaną przez Fundację Galerii Foksal. Instytut Awangardy będzie otwarty dla zwiedzających dwa razy w tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Pawilon na bloku