PAŻP do 2024 roku zainwestuje prawie 1,5 mld zł

  • PAP
opublikowano: 28-01-2020, 13:03

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamierza zainwestować w nowoczesną infrastrukturę do roku 2024 prawie 1,5 mld zł, poinformował we wtorek w Sejmie p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Janusz Janiszewski.

"Duże inwestycje wyniosą w latach 2020 - 2024 prawie 1,5 mld zł" - powiedział Janiszewski.

Jak mówił, całkowity budżet PAŻP ma wynieść około 6 mld zł, z czego 3,86 mld to są stricte koszty osobowe, jakie zostaną poniesione przez Agencję w ciągu najbliższych pięciu lat.

"Będziemy musieli realizować inwestycje w nowoczesną infrastrukturę, ale już nie infrastrukturę polegającą na tworzeniu i wylewaniu betonu, ale infrastrukturę polegającą na pełnej cyfryzacji i byciu częścią jednolitej cyfrowej europejskiej przestrzeni powietrznej" - dodał.

Szef PAŻP powiedział, że w miarę wzrostu natężenia ruchu lotniczego w Polsce, Agencja planuje zwiększyć zatrudnienie o około 140 kontrolerów ruchu lotniczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy