"PB" poleca

Aneta Królak
06-04-2000, 00:00

„PB” POLECA

Ryszard Szałowski

Prawna ochrona informacji niejawnych i danych osobowych

W prezentowanym opracowaniu czytelnik znajdzie zarówno treść tych aktów prawnych jak i rozporządzeń wydanych na podstawie delegacji ustawowych przez upoważnione organy państwa. Polecam uwadze osób odpowiedzialnych za właściwą ochronę informacji.

Wydawca: Difin

Stanisław Sudoł

Przedsiębiorstwo. Podstawy nauki o przedsiębiorstwie. Teorie i praktyka zarządzania

W świetle prezentowanego opracowania przedsiębiorstwem jest każdy twór organizacyjny, działający na własną odpowiedzialność i własny rachunek, produkujący dobra lub świadczący usługi w celu osiągnięcia zysku. Książka w zasadzie adresowana jest do studentów zarządzania, ale może też zainteresować praktyków.

Wydawca: TNOiK-Toruń

Al Ries

Koncentruj się! Strategiczny klucz do przyszłości twojej firmy

Przed trudnościami technicznymi, związanymi z trzymaniem kilku srok za ogon, a także przed mizernymi wynikami takiego działania, przestrzega stare polskie przysłowie. Zdaniem autora, popartym wieloma przykładami z rynku amerykańskiego, dekoncentracja produkcji zawsze prowadzi do strat. Jeśli ktoś robi śrubki i nakrętki, to lepiej wyjdzie pozostawiając innym baloniki i dętki. Polecam biznesmenom z nadmiarem pomysłów.

Wydawca: Prószyński i S-ka

Robert Kraszewski

Total Quality Management

Dążenie do doskonałości to warunek przetrwania na rynku. Dla przedsiębiorstw z Europy Środkowej i Wschodniej uzyskanie produktów na światowym poziomie jest praktycznie nieosiągalne. Zarządzanie poprzez jakość oznacza m.in. działania kierownictwa ukierunkowane na eliminację wad na wszystkich etapach produkcji. Polecam menedżerom i właścicielom firm.

Wydawca: TNOiK- Toruń

Bogdan Fischer

Przestępstwa komputerowe i ochrona informacji. Aspekty prawno-kryminalistyczne

Działania przestępcze, które godzą w system komputerowy, jego połączenia oraz nośniki danych, polegają na ingerencji w przetwarzaną informację. W Polsce w związku z izolacją technologiczną i znacznym opóźnieniem w stosunku do reszty świata, problem jest stosunkowo świeży. Organy ścigania nie są przygotowane, brakuje biegłych, a także uregulowań prawnych.

Wydawca: Zakamycze

Jerzy Ciszewski

Prawo cywilne — kazusy

Prezentowana pozycja to niebezpiecznie narzędzie w ręku wykładowcy prawa cywilnego.

Zamiast gotowej odpowiedzi czytelnik znajdzie wskazówkę, w którym artykule k.c. należy szukać odpowiedzi. Sprawa jest prosta, jeśli student może korzystać z kodeksu, gorzej jeśli ów artykuł powinien mieć w głowie. Polecam szczególnej uwadze studentów prawa.

Wydawca: Difin

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu