#PBdosłuchania odcinek 29. Ile można stracić na kryptowalutach?

opublikowano: 19-01-2018, 06:09
aktualizacja: 19-01-2018, 06:09

Na tak postawione pytanie należy odpowiedzieć: „Co się mnie pytasz ile można stracić! Natychmiast zapytaj się mnie ile można zarobić!” Bo stracić można wszystko, a nawet jeszcze więcej. Aby tego uniknąć trzeba wiedzieć.

Zaczniemy od poważnej instytucji finansowej. One nie inwestują w kryptowaluty, ale na pewno starają się znaleźć potencjalny zysk w procesie ich rosnącej popularności. Jak to robią opowie Bartosz Pawłowski, dyrektor inwestycyjny Domu Maklerskiego mBanku, w przeszłości m.in. globalny szef strategów rynków wschodzących jednego z największych banków w Londynie. Wyjaśni również w którym momencie będziemy mogli zacząć mówić o bańce na bitcoinie.

Kryptowaluty to również zagrożenie prania brudnych pieniędzy. Dział compliance dla tego rynku tworzył Paweł Kuskowski razem ze wspólnikami. Nasz gość przez 12 lat pracował w bankowości, gdzie odpowiadał za regulacje prawne. Opowie nam o zagrożeniach, którym przeciwdziała, a także jak wielka rewolucja czeka bankowość internetową.

Nie da się mówić o kryptowalutach bez wyjaśnienia pojęcia blockchain. Bartosz Dobrowolski wyjaśni, że technologia ta może służyć nie tylko w finansach, lecz również we wszystkich gałęziach współczesnego biznesu. Także tych, które jeszcze nie powstały.

Popularności kryptowalut przyglądają się Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego i ostrzegają, prawdopodobnie dmuchając na zimne aby nie być oskarżonymi o milczenie w czasie największego boomu. Jacek Barszczewski z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego przedstawi największe obawy instytucji oraz proces wprowadzania regulacji.

Przy takim temacie nie mogę powstrzymać się przed podróżą w czasie. Czym tak naprawdę jest pieniądz i jego gwarancja? Kto stoi za środkami płatniczymi i dlaczego nie płacimy już jednostkami, których wartość materiału jest równa ich nominałom? Wyjaśni prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińskiego.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania odcinek 29. Ile można stracić na kryptowalutach?