#PBdosłuchania: Odcinek 30. BIZNES Z NIEMCAMI

opublikowano: 02-02-2018, 06:15
aktualizacja: 02-02-2018, 06:17

W kryzysy finansowe Niemcy wchodzą bogate, a wychodzą... jeszcze bogatsze. Jak to robią? Wyjaśnimy to w Pulsie Biznesu do słuchania.

Zaczniemy od spojrzenia makro na gospodarkę naszego sąsiada. Ignacy Morawski z serwisu SpotData.pl wytłumaczy jakie są ekonomiczne podstawy jej potęgi oraz w jaki sposób uzależniony od niej jest nasz, polski biznes.

Wschodnie Niemcy to naturalny kierunek rozwoju dla polskich firm. Okazuje się jednak, że te z branży IT trzeba szczególnie zachęcać do współpracy z niemieckimi partnerami. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób opory są przełamywane wyjaśni Adam Formanek z berlińskiego stowarzyszenia SIBB.

Potężna gospodarka to silne narzędzie w rękach polityków. Jak bywa wykorzystywana w Niemczech opowie dr Justyna Schulz, dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu, placówki naukowej analizującej politykę naszego zachodniego sąsiada.

Know-how nawiązywania i rozwoju relacji biznesowych z niemieckimi partnerami przedstawi również Wiesław Grzechowiak z firmy Lebal, wielkopolska Gazela Biznesu 2017 operująca w branży stalowej. Dowiemy się m.in. jakie znaczenie w bardzo poukładanym niemieckim biznesie ma zwykłe wyjście na piwo.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania: Odcinek 30. BIZNES Z NIEMCAMI