#PBdosłuchania: Odcinek 31. INWESTOWANIE W ZŁOTO

opublikowano: 16-02-2018, 06:00
aktualizacja: 16-02-2018, 06:56

Dziś zastanowimy się czym dla inwestorów jest złoto. Czy stanowi bezpieczną przystań w niepewnych czasach? A może jego kupno jest próbą oszukania samego siebie, zagwarantowania sobie polisy bezpieczeństwa?

Moim pierwszym gościem będzie Krzysztof Kolany, analityk portalu Bankier.pl, autor newslettera Złotowieści. Jest on wielkim zwolennikiem udziału złota w portfelu inwestycyjnym. Posłuchamy więc jaki ten udział być powinien i jaką formę kruszcu kupować należy.

Gorące głowy studzić jednak będzie Bartosz Pawłowski, dyrektor inwestycyjny domu maklerskiego mBanku, jeden z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Jego nie przekonały legendy o królu Midasie, złotym runie i złotych miastach. Dlaczego nie poleca kupowania kruszców – o tym już za chwilę.

Ale wróćmy do legend. Mateusz Ostrowski, psychoterapeuta, były dziennikarz ekonomiczny wyjaśni czym dla naszego mózgu jest złoto. Dlaczego tak bardzo lgniemy do tego co się świeci i ma tak szlachetny kolor. Czyli złota gorączka z psychologicznego punktu widzenia.

Na pewno pamiętają Państwo AmberGold. W tym wielkim oszustwie złoto odegrało niepośrednią rolę. Dawid Tokarz, dziennikarz Pulsu Biznesu opowie o tym jak nasza redakcja od samego początku tłumaczyła niebezpieczeństwo lokowania tam oszczędności. Możemy mówić o tym z podniesioną głową, bo właśnie z tego powodu jako jedyne medium nie drukowaliśmy reklam AmberGold ani OLT Express.

Ile tysięcy ton złota wydobyto już na świecie, gdzie są jego największe złoża i czy jest sens szukać go w Polsce? O tym usłyszą państwo na koniec, w rozmowie z prof. Adamem Piestrzyńskim z Katedry Geologii Złożowej i Górniczej AGH w Krakowie.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania: Odcinek 31. INWESTOWANIE W ZŁOTO