PBG zapłaci karę za Stadion Narodowy?

DI
opublikowano: 04-06-2012, 21:06

Zarząd budowlanego giganta otrzymał wezwanie do zapłaty kary.

- Zarząd PBG informuje o otrzymaniu w dniu dzisiejszym pisma z Narodowego Centrum Sportu z dnia 1 czerwca 2012 r., dotyczącego budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, realizację którego na podstawie umowy z dnia 4 maja 2009 r. powierzono Konsorcjum firm w składzie: Hydrobudowa Polska (lider konsorcjum od 14 czerwca 2011 r.), PBG, Alpine Bau Deutschland, Alpine Bau, Alpine Construction Polska (generalny wykonawca). W powyższym piśmie NCS wzywa generalnego wykonawcę do zapłaty kar umownych z tytułu zwłoki w osiągnięciu całkowitego zakończenia wykonania w wysokości 25 proc. wysokości całości wynagrodzenia netto, tj. w wysokości 308.832.531,30 zł w terminie 10 dni od dnia doręczenia pisma - czytamy w komunikacie PBG.

Zarząd PBG poinformował, że uważa żądania NCS za bezzasadne i spółka zamierza podjąć wszystkie możliwe kroki prawne przeciwko zamawiającemu.

PBG wnioskuje o upadłość

PBG, Hydrobudowa Polska i Aprivia wspólnie wystąpiły do sądu z wnioskiem o upadłość układową.

Czytaj więcej o problemach spółki>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu