PBSz chce przejąć Nowomag

Tomasz Furman
06-07-2000, 00:00

PBSz chce przejąć Nowomag

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów z siedzibą w Bytomiu wezwało wczoraj za pośrednictwem Domu Maklerskiego Penetrator do sprzedaży akcji Nowosądeckiej Fabryki Urządzeń Górniczych Nowomag. Przedmiotem wezwania jest 504 621 walorów serii A i B o wartości nominalnej 2,95 zł. Wzywający wraz z podmiotem dominującym (Jupiter NFI) oraz podmiotami zależnymi ma obecnie prawie 1,18 mln akcji spółki, co stanowi 93,1 proc. głosów na WZA. PBSz ma zamiar osiągnąć pulę 1 267 292 walorów tj. chce posiadać wszystkie dotychczas wyemitowane akcje Nowomagu. Celem wezwania jest wycofanie spółki z publicznego obrotu. Jak informują władze bytomskiego przedsiębiorstwa, działania te są efektem niskiej płynności akcji na CeTO oraz nadmiernie wysokich kosztów związanych z funkcjonowaniem na rynku publicznym. PBSz zapowiada jednocześnie, że zamierza wzmocnić potencjał obu firm, wykorzystując do tego m.in. efekt synergii. Wzywający będzie nabywał akcje po 4,15 zł. Zapisy mają być przyjmowane od 12 lipca do 16 sierpnia. Termin zapisów może zostać skrócony, jeżeli wcześniej wszyscy akcjonariusze odpowiedzą na wezwanie.

PBSz już raz ogłosił wezwanie na akcje Nowomagu. Podobnie jak dziś jego celem było osiągnięcie 100- -proc. pakietu głosów na WZA. Zapisy przyjmowano od 8 maja i do 7 czerwca, a cena po jakiej nabywano walory została określona na poziomie 4,10 zł. W wyniku wezwania nabyto ponad 100 tys. walorów. Mimo to początkowo nie zamierzano wycofywać spółki z publicznego obrotu, ani łączyć jej z PBSz-em. Jak informował zarząd Jupitera, jedynym celem funduszu było takie zintegrowanie działań obu podmiotów, aby osiągnęły założony efekt synergii oraz aby uzyskały lepszą pozycję konkurencyjną na rynku. TF

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PBSz chce przejąć Nowomag