PCC Intermodal jedzie na giełdę

ET
opublikowano: 29-04-2009, 00:00

Pierwsza spółka kolejowa zmierza w kierunku giełdy. Termin debiutu: wrzesień/październik.

Pierwsza spółka kolejowa zmierza w kierunku giełdy. Termin debiutu: wrzesień/październik.

Zanosiło się na to, że 2009 r. będzie rokiem debiutów spółek kolejowych. Nic z tego nie wyszło. Z kilku zapowiadanych emisji do skutku może dojść tylko oferta PCC Intermodal. Przewoźnik towarowy z grupy PCC SE, który w lutym dostał zielone światło od KNF do wjazdu na giełdę, właśnie wyłożył wszystkie karty na stół, publikując prospekt emisyjny. Większość celów i założeń, jakie stawiała sobie spółka są już znane. Spółka liczy, że zgarnie z oferty 27 mln zł. Do sprzedaży pójdą akcje serii C, które stanowią 10 proc. kapitałów spółki, dające prawo do 6,75 proc. głosów na WZA. Obecnie głównym akcjonariuszem jest grupa PCC SE, kontrolowana przez biznesmena Waldemara Preussnera, do której należy 78,94 proc. akcji. Do drugiego udziałowca — PCC Rail — należy 17,78 proc. akcji.

PCC Intermodal wykorzysta pieniądze z giełdy na budowę terminala przeładunkowego w Kutnie. Do 2012 r. chce mieć pięć takich obiektów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu