PCF Group wyda 29,4 mln zł na przejęcie. Będzie emisja

opublikowano: 28-04-2021, 06:22

PCF Group kupi za 29,4 mln zł 100 proc. udziałów w kanadyjskiej firmie Game On Creative.

» Tylko dla subskrybentów: To koniec hossy, czy tylko korekta? Zapraszamy na wideoczat z Pawłem Sugalskim, zarządzającym Rockbridge Gier i Innowacji

Umowa inwestycyjna, zawarta z Samuelem Girardinem i podmiotami z nim powiązanymi przewiduje, że sprzedający całość uzyskanych pieniędzy zainwestuje w akcje nowej emisji PCF Group.

– Jako nasz zaufany partner, Game On wzmocni nasze kompetencje w zakresie animacji, cinematików i audio przy tworzeniu tytułów AAA oraz w realizacji kilku dużych projektów jednocześnie. Po przejęciu, Game On nie będzie pracował dla nas na wyłączność – spółka zachowuje swoją niezależność w pracy z innym podmiotami z branży gier, a Sam Girardin pozostaje jej CEO – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes PCF Group.

– PCF Group to już globalny gracz - firma, która w ostatnich latach niezwykle dynamicznie się rozwija. Dołączenie do People Can Fly to dla nas strategiczny krok, który wesprze nasz rozwój technologiczny oraz wzmocni ofertę produkcji wysokiej jakości treści dla naszych klientów.” – dodaje Sam Girardin, prezes Game On.

Będzie walne w PCF Group

Polska firma już zwołała walne, które zajmie się podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji 387 tys. akcji (to 1,29 proc. kapitału zakładowego) w drodze emisji prywatnej. Cena emisyjna została ustalona na 75,75 zł za akcję.

Umowa inwestycyjna przewiduje , że 85 proc. akcji serii D, w tym 15 proc. akcji serii D do dnia 27 kwietnia 2023 r. oraz 70 proc. akcji serii D do dnia 31 grudnia 2024 r. będzie przedmiotem umowy o ograniczeniu rozporządzania akcjami (lock-up agreement).

Kolejne przejęcie

Game On istnieje od 2002 r. i specjalizuje się w produkcji motion picture, cinematików oraz audio dla największych firm z branży gier. Zatrudnia 30 osób. Jest wieloletnim partnerem produkcyjnym studia People Can Fly (PCF). Studio współpracowało między innymi z Electronic Arts, Sony Interactive Entertainment i Xbox Games Studios.

Wraz w nabyciem Game On, People Can Fly powiększyło zespół do ponad 350 osób na całym świecie.

PCF Group przejęło kilka dni temu zespół deweloperski amerykańskiej firmy Phosphor Games. Z ubiegłorocznej emisji akcji spółka zdobyła 100 mln zł, z czego 30 mln zł miała zamiar wydać na przejęcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane