PDM zajmie się analizami

Kamil Kosiński
20-12-2017, 22:00

Dom maklerski specjalizujący się w małych spółkach dostał od nadzoru zielone światło do uruchomienia nowej usługi.

Szlaban podniesiony. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by Polski Dom Maklerski (PDM) sporządzał analizy inwestycyjne, finansowe i rekomendacje o charakterze ogólnym, dotyczące instrumentów finansowych. PDM już dawno ściągnął do siebie Krzysztofa Kupra, analityka Ipopemy Securities, który miał rozkręcać ten biznes. Było to jednak niemożliwe bez zgody nadzorcy.

Zobacz więcej

Szczepan Dunin-Michałowski, prezes Marek Wiśniewski

— Prowadzimy prace organizacyjne zmierzające do rozpoczęcia działalności w zakresie analiz i rekomendacji. Oczekujemy, że nastąpi to w pierwszych tygodniach przyszłego roku. Skoncentrujemy się w szczególności na segmencie małych i średnich spółek, który dotychczas traktowany był przez analityków trochę po macoszemu, przez co pokrycie analityczne małych spółek jest raczej symboliczne — zapowiada Krzysztof Kuper, dyrektor departamentu doradztwa korporacyjnego Polskiego Domu Maklerskiego.

Dział analiz PDM pod lupę weźmie przede wszystkim firmy działające w szeroko pojętym sektorze nowych technologii, w tym technologii medycznych. W obszarze zainteresowań PDM mają być także małe spółki z dużym potencjałem wzrostu. Raporty będą kierowane zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. PDM działa na rynku od maja 2016 r. Od tego czasu zdominował rynek ofert publicznych akcji lub obligacji opartych nie na prospekcie emisyjnym, ale memorandum — czyli o wartości nieprzekraczającej 2,5 mln EUR (10,5 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PDM zajmie się analizami