Pekabex z redukcją

opublikowano: 24-06-2015, 00:00

Producent prefabrykatów żelbetowych przydzielił wszystkie akcje w ofercie publicznej.

W maju zapisy inwestorów indywidualnych na akcje Atalu zredukowano o 80 proc., teraz dużą nadsubskrypcję zanotowano w ofercie publicznej Pekabeksu. Budowlana spółka zredukowała zapisy w transzy dla drobnych graczy o 84 proc., ale gros akcji i tak przypadło instytucjom. Wielkość oferty sięgnęła 73 mln zł, a składało się na nią 3 mln walorównowej emisji oraz 4,37 mln akcji, sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy.

— Pieniądze przeznaczymy na dalszy rozwój naszej grupy, w szczególności na działania związane z konsolidacją krajowego rynku prefabrykacjioraz ekspansję zagraniczną — mówi Robert Jędrzejowski, prezes Pekabeksu.

Spółka przewiduje, że akcje i prawa do akcji zadebiutują na GPW w pierwszej połowie lipca. Dla Pekabeksu będzie to powrót na GPW po niemal dokładnie dziesięciu latach.

Jej akcje były notowane od 1999 r., ale załamanie rynku budowlanego w latach 2000-02 spowodowało straty w firmie, działalność operacyjna mocno się skurczyła, co koniec końców doprowadziło do upadłości likwidacyjnej i wykluczenia w 2005 r. z obrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pekabex z redukcją