Pekao wzmacnia dział IT

opublikowano: 10-10-2018, 22:00

Drugi bank w kraju znajduje się w ogonie cyfrowych liderów. Podkupił mBankowi eksperta, który ma to zmienić.

Pekao rozbuduje zespół odpowiedzialny za cyfrową transformację. Bank stworzył nowe stanowisko: pełnomocnika zarządu ds. transformacji, które objął Błażej Szczęcki, wieloletni menedżer Pekao, poprzednio szef pionu transformacji i usług. Z kolei na czele centrum IT stanął Marek Lenz. Do zespołu banku z żubrem w logo dołączył 1 października. Plany ma ambitne.

— Będziemy podążać za trendami technologicznymiw sektorze finansowym. W banku musimy wykonywać ogrom pracy, ponieważ dostępna technologia zmienia się bardzo szybko. Na mojej liście najważniejszych dziesięciu projektów zapisałem już 15 pozycji. W pierwszej kolejności pochylimy się nad projektami dotyczącymi rozwoju platformy omnikanałowej, big data wspomagającymi analizę danych i prywatną chmurą obliczeniową dedykowaną bankowi. Stawiamy na budowanie własnych kompetencji informatycznych i wzmacnianie wewnętrznego zespołu IT, ale nie wykluczamy możliwości korzystania z rozwiązań zewnętrznych dostawców — mówi Marek Lenz.

Wcześniej cztery lata spędził w mBanku, gdzie stał na czele departamentu infrastruktury IT dla segmentu detalicznego, korporacyjnego i inwestycyjnego. Pracę w Pekao zacznie od zbudowania zespołu IT. Dostał zielone światło na zatrudnienie około 200 specjalistów z kompetencjami programistycznymi i informatycznymi. Obecnie zespół liczy około 450 osób.

— Cyfrowa transformacja jest jednym z priorytetów naszej strategii do 2020 r. Chcemy, żeby nasi klienci mieli do dyspozycji nie tylko najbezpieczniejsze, ale też najwygodniejsze i intuicyjne narzędzia do operacji bankowych. Najnowsze technologie umożliwiają też optymalizację kosztów i przyspieszenieprocedur — mówi Michał Lehmann, wiceprezes Pekao odpowiedzialny za obszar operacji i usług.

Do tej pory Pekao wdrożyło kilka cyfrowych projektów — aplikację mobilną PeoPay, usługę Apple Pay, płatności BLIK. Umożliwiło również otwieranie rachunków i aplikowanie o pożyczkę przez internet.

200 Tylu specjalistów IT zatrudni w najbliższym czasie Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu