Pekao zmienia podejście do MSP

opublikowano: 14-01-2018, 22:00

Mali i średni przedsiębiorcy wynegocjują ceny usług z bankiem. Mają być obsługiwani w indywidualny sposób, tak jak korporacje.

Dzisiaj ruszają zmiany w ofercie Pekao dla firm z segmentu MSP. Skupiają się one na uproszczeniu i zindywidualizowaniu obsługi takich biznesów, w związku z powstaniem w banku Pionu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ramach nowej oferty podmioty o przychodach od 5 mln zł, rozliczające się na zasadach pełnej rachunkowości, będą mogły liczyć na indywidualne traktowanie, podobnie jak w przypadku dużych firm. W związku z tym zmieni się sposób udzielania finansowania oraz oceniania zdolności kredytowej. Przedsiębiorcy zyskają także możliwość negocjacji cen.

— Nie chcemy narzucać gotowego zestawu produktów i usług, bo każdy biznes jest inny i potrzebuje innych rozwiązań. To klient wraz z doradcą ustali, jakie produkty i usługi znajdą się w jego portfelu i ile za to zapłaci — mówi Jolanta Ciskowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów MSP w Pekao. Jej zdaniem, obsługą takich firm zajmą się doradcy i specjaliści produktowi ze znajomością zagadnień związanych z prowadzeniem i rozwojem MSP. Nowy pakiet dla firm z obrotami powyżej 5 mln zł nazywa się MSP Premium i zawiera podstawową obsługę transakcyjną, bankowość elektroniczną z modułami do wymiany walutowej oraz obsługi depozytów, bankowość mobilną i kartę kredytową. Pozostałe usługi, takie jak cash management, leasing, faktoring czy produkty wsparcia handlu zagranicznego, będą dodawane w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Na podobny zestaw mogą liczyć firmy z obrotami poniżej 5 mln zł w pakiecie MSP Standard. Będą one jednak obsługiwane zgodnie ze standardową ofertą banku, z ograniczoną możliwością negocjacji. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu