Pękło 1800 pkt. na WIG20

pb.pl
opublikowano: 08-07-2009, 10:01

Podaż na początku sesji przeważa, ale nie przyciska. Szans na obronę poziomu 1800 pkt. wciąż nie należy więc przekreślać.

Poziom 1800 pkt. udało się obronić przez dwie ostatnie sesje, a dziś szanse na to też nie są jeszcze przekreślone, bo skala wczorajszych spadków indeksów na Wall Street (DJIA spadł o 1,94 proc., S&P500 o 1,97 proc., a Nasdaq o 2,34 proc.) może dziś stanowić zachętę do odbicia, przynajmniej na początku sesji. Zwłaszcza, że kontrakty na amerykańskie indeksy są od rana w zielonej strefie. Jeśli początek sesji za oceanem będzie zgodny z tą tendencją, WIG20 ma szansę obronić poziom 1800 pkt.

Niestety, na razie GPW jest  po otwarciu jednym z najsłabszych parkietów w Europie. Wszędzie – poza Frankfurtem, który balansuje na poziomie z wczorajszego zamknięcia – jest jednak czerwono.

Wśród rodzimych blue chipów tylko KGHM i PKN próbują bronić się przed spadkami.

Inwestorzy spokojnie reagują na odwołanie Jerzego Pruskiego z funkcji prezesa PKO BP. Kurs banku spada tak, jak rynek, a obroty nie są oszałamiające.

Po pięciu sesjach wyraźnych wzrostów (w sumie o 23 proc.), koryguje się dziś kurs Biotonu.

W tempie zgodnym z rynkiem spadają notowania Agory i TVN. „Rz” cytuje raport firmy Zenith-Optimedia, która co prawda obniżyła prognozy spadku globalnego rynku reklamowego na ten rok (do -8,5 proc.), ale w przyszłym sytuacja ma się już zacząć poprawiać. Tymczasem na rodzimym rynku kolejna odsłona wojny cenowej w segmencie telewizyjnym. W sierpniowym cenniku TVP ceny sporót spadły średni o 21 proc. r/r. Są też o 5 proc. niższe niż w lipcu. Wcześniej TVN informował, że czas reklamowy na sierpień sprzedaje o 10 proc. taniej, niż rok temu.

Kurs Compu nie zmienia się. Analitycy ING obniżyli rekomendację dla walorów informatycznej spółki z „kupuj” do „trzymaj”.

W „GGP” prezes Dębicy Jacek Pryczek przyznaje, że spółce niezwykle trudno będzie powtórzyć ubiegłoroczny wynik netto w wysokości 90 mln zł. Przychody maja być podobne do ubiegłorocznych. Kurs spółki symbolicznie spada.

Gazeta przytacza też wypowiedzi Krzysztofa Półgrabi, prezesa Pamapolu, który chwali się tym, że drugi kwartał dla spółki zakończył się zyskiem netto, także dzięki dodatniej wycenie opcji walutowych.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Pękło 1800 pkt. na WIG20