Pentagon postawił na Windows 8

WST
opublikowano: 08-01-2013, 00:00

TECHNOLOGIE

Microsoft dostarczy najnowsze oprogramowanie, w tym system operacyjny Windows 8, dla amerykańskiego ministerstwa obrony. Trzyletnia umowa obejmuje m.in. 1,5 mln komputerów należących do Pentagonu. Amerykańska armia oraz Agencja Systemów Obronnych uzyskają dostęp do najnowszej wersji systemu Windows 8 i programów Microsoft Office 2013 i SharePoint 2013. Wartość kontraktu szacuje się na co najmniej 617 mln USD.

— Podjęcie przez Departament Obrony decyzji o współpracy z Microsoftem to bardzo optymistyczny sygnał dla perspektywy naszego biznesu — powiedział Tim Solms, generalny menedżer ds. współpracy z Pentagonem spółki z Redmond.

— Wybór Pentagonu to bardzo ważne wsparcie dla Windows 8, po tym jak media negatywnie odniosły się do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu — twierdzi Richard Williams, analityk Cross Research.

Jego zdaniem, fakt, że tak duża organizacja zdecydowała się na oprogramowanie Microsoftu, wskazuje, że należy je traktować jako branżowy standard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu