PeopleSoft wchodzi do Polski

Marcin Kuśmierz
17-06-2004, 00:00

Amerykański gigant zdecydował się otworzyć pierwsze biuro w tej części Europy. Wybór padł na Polskę. Nie za późno?

PeopleSoft, jeden z największych światowych producentów oprogramowania, wkrótce otworzy w Polsce przedstawicielstwo. Dotychczas firma działała wyłącznie przez partnerów przejętego w ubiegłym roku JD Edwards: Hogarta, Deloitte’a, Whitehouse Consultants oraz Noblestara. Na polskim rynku PeopleSoft postrzegany jest jako wielki nieobecny, a dobra pozycja w systemach wspomagających zarządzanie (ERP) w Polsce nie ma odzwierciedlenia. Teraz ma się to zmienić. PeopleSoft zaistniał co prawda w polskich mediach jako dostawca systemu CRM dla TP, tyle że wdrożenie aplikacji dla Błękitnej Linii trudno traktować jako dobrą referencję…

Jeśli PeopleSoft chce odegrać znaczącą rolę, będzie musiał zmierzyć się z takimi potentatami, jak SAP, Oracle czy IFS. Ci sukcesu mu nie wróżą.

— Kiedy Oracle wprowadzał na polski rynek systemy ERP w 1998 r., żaden z potencjalnych klientów nie chciał z nami rozmawiać. Nie mieliśmy produktu na nasz rynek. Dziś Oracle i SAP oraz kilku innych graczy ma oprogramowanie dostosowane do potrzeb polskich klientów. Moim zdaniem, na wejście jest za późno — twierdzi Paweł Piwowar, prezes Oracle Polska.

Do faktu otworzenia polskiego biura entuzjastycznie podchodzą natomiast dotychczasowi partnerzy.

— Dla nas oznacza to ułatwienie kontaktów z dostawcą oferowanych przez nas produktów. Wierzymy, że obecność producenta pozwoli na jeszcze szybszą i efektywniejszą obsługę klientów — twierdzi Iwona Rusak z Hogartu.

Tyle że kanał partnerski będzie poszerzony. Brakuje w nim bowiem integratorów — bez tego trudno dziś o sukces. PeopleSoft będzie zapewne próbował przekonać do współpracy Prokom czy Computerland. Łatwo nie będzie, bo oba sprzedają rozwiązania konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PeopleSoft wchodzi do Polski