PESA nie komentuje sprawy przetargu SKM

  • PAP
opublikowano: 14-02-2020, 15:25

Spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz nie komentuje przetargu na dostawę pojazdów dla stołecznej SKM. W piątek nastąpiło otwarcie ofert. Jedynie Newag złożył ofertę na zakup 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z 7-letnim okresem utrzymania.

Maciej Grześkowiak z PESY powiedział PAP, że spółka nie komentuje sprawy przetargu. W październiku ubiegłego roku Zarząd Spółki Szybka Kolej Miejska odstąpił od umowy z firmą Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz na dostawę pojazdów. Powodem miało być niewywiązanie się PESY z przyjętych w harmonogramie terminów dostaw.

Grześkowiak zapewnił wcześniej w rozmowie z PAP, że PESA wywiązałaby się ze zobowiązań. Podkreślił, że zespół trakcyjny, który został zaprojektowany w bydgoskich zakładach specjalnie dla SKM został już wyprodukowany. "Przeszedł pomyślnie wszystkie wymagane testy, po uzyskaniu homologacji mógłby już w lutym tego roku wozić pasażerów" - podkreślił.

PESA – według umowy zawartej z SKM – zapewniała dostawę łącznie 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych za 492,3 mln zł. Pierwszych 13 zespołów miało być dostarczonych w 2020 r.

SKM zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 779,3 mln zł. Newag w otwartym w piątek przetargu zaproponował kwotę 667, 9 mln zł. W tym cena za dostawę pojazdów zaproponowana przez firmę z Nowego Sącza, wynosi 556,8 mln zł, a za usługi utrzymania przez 7 lat - 111,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy