Pewniak do prezesury PERN

  • Paweł Janas
opublikowano: 28-02-2012, 00:00

Szefem państwowego operatora rurociągów zostanie Marcin Moskalewicz.

W ubiegły wtorek Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ogłosiło konkurs na członków zarządu państwowego Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) Przyjaźń.

Poszukiwani są prezes oraz dwaj członkowie zarządu odpowiedzialni za inwestycje i sprawy techniczne. Resort nie dał kandydatom zbyt wiele czasu na przemyślenie udziału w postępowaniu, bo tylko do wczoraj mogli składać oferty.

Tak czy owak, resort ma już kandydata na to stanowisko. Według naszych informacji, potwierdzonych w dwóch niezależnych źródłach, stery spółki przejmie Marcin J. Moskalewicz, prezes Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Rafineryjnego w Płocku, producenta benzyn lotniczych.

— Złożyłem dokumenty w konkursie. Zakończyłem restrukturyzację spółki i chcę podjąć się kolejnego wyzwania — mówi Marcin Moskalewicz.

Minister Mikołaj Budzanowski mówił w styczniu, że chce, by konkurs został rozstrzygnięty do połowy marca. 19 stycznia walne PERN (czyli resort skarbu) odwołało ze stanowiska prezesa Roberta Soszyńskiego.

Z funkcją członka zarządu musiał także pożegnać się Jerzy Melaniuk, odpowiedzialny m.in. za inwestycje. MSP tłumaczyło wtedy, że decyzję o odwołaniu członków zarządu PERN podjęto w ramach „kompleksowej oceny menedżerów”.

Nieoficjalnie mówi się, że prawdziwą przyczyną była porażka planów porozumienia PERN z Oiltankingiem w sprawie budowy bazy magazynowo-przeładunkowej w Gdańsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane