PGE najsilniejsza w WIG20

JAG
opublikowano: 28-03-2013, 00:00

Budowa elektrowni w Opolu stanęła pod znakiem zapytania. Kurs akcji energetycznego giganta wzrósł wczoraj o ponad 3 proc. To najlepszy rezultat w WIG20.

Premier Donald Tusk ujawnił, że PGE rozmawia z rządem o rozbudowie elektrowni w Opolu i opłacalności tej inwestycji przy niskich obecnie cenach energii.

— Mimo że energetyczna spółka uzyskała wszystkie zezwolenia, to jednak pojawił się argument z wewnątrz firmy, że taniej byłoby produkować prąd z węgla brunatnego. Jednak zdaniem premiera, prąd z węgla kamiennego byłby droższy — mówi Stanisław Ozga, analityk Domy Maklerskiego PKO BP.

Ważące się losy rozbudowy elektrowni w Opolu to dobra wiadomość dla inwestorów. Zdaniem wielu analityków, koszty związane z jej rozbudową zmniejszyłyby możliwości wypłaty dywidendy przez PGE na kilka lat oraz niekorzystnie wpłynęłyby na wycenę spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane