PGF jest ponad kanałem

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 09-06-2003, 00:00

W atmosferze spekulacji dotyczących ewentualnego przejęcia Prospera kurs akcji PGF-u zachowuje się dość mocno. Na razie jednak mamy do czynienia wyłącznie z efektem medialnym, jaki wywołały te plany.

Na wykresie świecowym widać, iż kurs poruszał się w ciągu ostatnich prawie 6 miesięcy we wzrostowym kanale trendowym. Istotnym momentem notowań była silna sesja z 17 kwietnia, kiedy to na wykresie świecowym pojawiła się długa biała świeca zwiastująca dalsze silne wzrosty. W drugiej połowie maja siła strony popytowej była na tyle duża, że kurs wybił się ponad górne ograniczenie wspomnianego kanału wzrostowego i obecnie konsoliduje się na wyższych poziomach. Nie wykluczone jednak, że rynek powróci do wspomnianego kanału, szczególnie że przed linią oporu na poziomie 37,5 zł kurs może się zmagać przez dłuższy czas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGF jest ponad kanałem