PGNiG rozmawia z Trans Gazem

Anna Bytniewska
opublikowano: 01-04-2004, 00:00

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) potwierdził informacje „PB”, iż prowadzi rozmowy m.in. z Trans Gazem, czeskim operatorem gazowym, na temat połączenia polskiego systemu z europejskim systemem gazociągowym. Chodzi m.in. o budowę interconnectora, łączącego polski i czeski system przesyłowy. Poinformował także, że nie prowadził żadnych rozmów z przedstawicielami RWE i RWE Gaz Polska ani z przedstawicielami żadnej innej firmy gazowniczej na temat prywatyzacji i sprzedaży PGNiG. Ta deklaracja to pokłosie artykułu ,,PB”. Artykuł nie sugerował, że takie rozmowy są prowadzone, przekazał jedynie informacje o zainteresowaniu RWE.

Program rządowy zakłada prywatyzację spółki w drodze upublicznienia do 34 proc. akcji na giełdzie krajowej i/lub giełdach zagranicznych. Czekająca nas zmiana gabinetu bądź wybory parlamentarne pozostawiają prywatyzację PGNiG otwartą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGNiG rozmawia z Trans Gazem