PGS Software chce zatrudnić 400 programistów

PAP
opublikowano: 16-11-2017, 14:36
aktualizacja: 16-11-2017, 14:51

Polska firma z branży IT PGS Software chce w ciągu najbliższych dwóch lata zatrudnić 400 programistów w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Rzeszowie i w Gdańsku.

W czwartek firma otworzyła nowe biuro w kompleksie handlowym Wroclavia w stolicy Dolnego Śląska.

Dyrektor zarządzający PGS Software Paweł Gurgul podkreślił, że w ciągu dwóch lata firma chce zwiększyć zatrudnienia do tysiąca osób. Oznacza to, że zatrudni 400 programistów w biurach we Wrocławiu, Rzeszowie i w Gdańsku. W stolicy Dolnego Śląska zatrudnienie wzrośnie o 200 osób – zapowiedział.

Na pracę w PGS Software mogą liczyć przede wszystkim testerzy oprogramowania, kierownicy projektów IT, analitycy biznesowi oraz graficy.

Jak podkreślają władze spółki, wzrost zatrudnienia związany jest z rozwojem firmy, który opiera się na trzech filarach: inżynierach z najlepszych polskich uczelni technicznych, ekspansji zagranicznej w krajach wysoko rozwiniętych, oraz inwestycjach w technologie chmurowe i big data.

„Już dziś 98 proc. naszych przychodów pochodzi z eksportu usług programistycznych. Wzmocnimy pozycję na rynku brytyjskim, gdzie jesteśmy najsilniej obecni. Już teraz zwiększamy liczbę zamówień w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Region DACH staje się naszym drugim kluczowym rynkiem w Europie. Nowym kierunkiem ekspansji, któremu przyglądamy się bardzo poważnie, są Stany Zjednoczone: bardzo wymagający, ale ogromny rynek dla sektora IT” – powiedział prezes firmy Wojciech Gurgul.

PGS Software jest jedną z 10 polskich firm – partnerów technologicznych Amazon Web Services, największego na świecie dostawcy usług chmurowych. Dzisiaj połowa projektów realizowanych przez spółkę oparta jest o technologie w chmurze.

PGS Software zajmuje się tworzeniem aplikacji na komputery i urządzenia mobilne dla dużych i średnich firm w branżach m.in. finansowej, e-commerce, turystycznej, motoryzacyjnej czy medycznej. Ma zespół 600 specjalistów w biurach we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie oraz przedstawicielstwa handlowe w Londynie. Niemczech, Austrii i Hiszpanii.

Spółka zatrudnia zespoły projektowe wyłącznie w Polsce, a całość produkcji eksportuje na rynki Europy Zachodniej oraz do Ameryki Północnej i rozwinięte krajów azjatyckich. PGS Software plasuje się w dziesiątce największych eksporterów usług IT w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / PGS Software chce zatrudnić 400 programistów