PHARE odrzuciło wniosek miasta

Bogdan Tychowski
opublikowano: 2002-12-11 00:00

Świnoujście. Wniosek władz Świnoujścia do funduszu PHARE o dotację wysokości 2,5 mln EUR (10 mln zł) na sfinansowanie budowy odcinka kolejowego łączącego miasto z niemieckim Ahlbeckiem został odrzucony. Eksperci uznali, że inwestycja nie została należycie przygotowana. Według Roberta Michalskiego z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, przyczyną takiej decyzji był fakt, że nie zostały wykupione grunty niezbędne do realizacji przedsięwzięcia.

Dzięki dotacji PHARE powstać miał dworzec oraz półtorakilometrowy odcinek torów, po których do Świnoujścia z Niemiec jeździłaby Uznamska Kolejka Kąpieliskowa.

Samorząd ma jeszcze szansę otrzymać dotację na dalszą modernizację ulic Wolińskiej i Pomorskiej, kanalizację Karsiboru oraz rewaloryzację zabytkowego parku Zdrojowego.