Piątek w Pulsie: Prezes Lundberg odejdzie, roszady w Elektrimie

Wiktor Krzyżanowski
20-04-2001, 08:33

30 czerwca 2001 r. ma być ostatnim dniem urzędowania Barbary Lundberg na stanowisku prezesa Elektrimu. Ten krok nie ma jednak podobno związku z ostatnimi wydarzeniami w spółce. Dziś w warszawskiej siedzibie może być gorąco, bo Vivendi ma spróbować odbyć przełożone na 14 maja WZA. Prawdopodobnie część akcjonariuszy przeprowadzi je dzisiaj i wybierze nową RN. Elektrim zostałby w ten sposób kolejną spółką funkcjonującą z dwoma konkurencyjnymi wobec siebie władzami.

Na giełdzie osób, które Viviendi widziałoby na stanowisku prezesa warszawskiego holdingu, pojawiły się dwa nowe nazwiska — Tomasza Tywonka, byłego wiceprezesa Telekomunikacji Polskiej i Grzegorza Wieczerzaka, wciąż urzędującego prezesa PZU Życie, który jednak — jak wszystko na to wskazuje — zostanie odwołany ze swojej funkcji na NWZA PZU Życie, planowanym na 28 kwietnia.

Tym samym lista potencjalnych prezesów warszawskiego holdingu jeszcze się wydłużyła. Wcześniej wymieniano m. in. byłego prezesa Polkomtela Władysława Bartoszewicza, dotychczasowego szefa Domów Towarowych Centrum (spółki kontrolowanej przez Eastbridge, alianta Vivendi w sporze o Elektrim) Macieja Dyjasa, a także Marcina Rywina — od 1996 roku związanego z Eastbridge.

Więcej szczegółów w dzisiejszym Pulsie Biznesu. Zapraszamy do lektury!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piątek w Pulsie: Prezes Lundberg odejdzie, roszady w Elektrimie