Piątka analityków podejmuje wyzwanie

Tylko pięciu śmiałków rzuciło wyzwanie Lucy i w oparciu o analizę techniczną wskazało portfele, które w tym roku pokonają portfel małpy.

Nasza szympansica radzi sobie ostatnio świetnie. Od 24 stycznia na rzecz jej konkurentów pracują dla następujące akcje:

Portfel 1

CEZ
Getin
Pekao
Orlen
PZU

Portfel 2

PGNiG
Tauron
Asseco Poland
PKN Orlen
PGE

Portfel 3

Asseco Poland
Cyfrowy Polsat
Pekao
Polimex
PGNiG

Portfel 4

CEZ
Tauron
Lotos
TP
KGHM

Portfel 5

BZ WBK
CEZ
GTC
Lotos
PKO BP

Jak widać, najpopularniejszy jest CEZ, a z WIG20 w ogóle zabrakło trzech papierów: BRE Banku, PBG i TVN.
A propos wskaźnika naszych blue chipów. Z rozbawieniem odebrałem informację, że do tego miana aspiruje Petrolinvest (z branży - jak mawia mój redakcyjny kolega - "poszukiwawczej" - nie mylić z "wydobywczą"!). Własne wyliczenia przedstawia Adrian Boczkowski w dzisiejszym "Pulsie Biznesu":

Na razie pewne jest to, że z zestawienia blue chipów wypadnie po dwóch latach Cyfrowy Polsat. Jego miejsce powinien zająć olejowy Kernel (...) Inwestorzy mogą jeszcze pomóc Polimeksowi w utrzymaniu się w WIG20 (...) W tym tygodniu notowania Polimeksu ruszyły w górę. Aby wyjść ze spadkowej strefy, brakuje im jeszcze około 10-procentowego wzrostu względem Boryszewa. Jeśli Polimex będzie musiał opuścić WIG20, jego miejsce powinna zająć Bogdanka (...) pod uwagę może być brana również Enea, ale najpierw jej kurs musiałby wyrwać się z ostatniego załamania i wrócić do około 24 zł. Wtedy, przy założeniu stabilności innych notowań, w rankingu indeksowym Enea wskoczyłaby przed Bogdankę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane