Czytasz dzięki

Piątkowa strata ropy

opublikowano: 22-05-2020, 21:43

Dobra passa ropy została w piątek przerwana. Wzrostowa seria była najdłuższą w przypadku tego surowca od ponad roku. Za korektą wyceny „czarnego złota” odpowiadały obawy o siłę ożywienia chińskiej gospodarki oraz wzrost napięcia pomiędzy Pekinem a Waszyngtonem.

Chociaż ropa naftowa może znaleźć wsparcie, gdy gospodarki złagodzą środki blokujące, wzrosty powinny być ograniczone przez rosnące obawy o spowolnienie globalnego wzrostu i napięcia geopolityczne – powiedział  Lukman Otunuga, starszy analityk FXTM. Dodał, że z perspektywy analizy technicznej, ropa WTI mogłaby spaść do 24 USD, gdyby padło wsparcie na poziomie 30 USD.

ropa naftowa
Zobacz więcej

ropa naftowa fot. Bloomberg

Na zamknięciu piątkowej sesji na NYMEX lipcowe kontrakty na amerykańską odmianę WTI spadały o 2 proc. zniżkując o 67 centów do 33,25 USD za baryłkę.

Z kolei na parkiecie ICE Futures Europe europejski benchmark Brent potaniał o 2,6 proc. (93 centy) schodząc do poziomu 35,13 USD za baryłkę

Jednak w skali całego tygodnia ropa WTI odnotowała sięgający 12,6 proc. zysk zaś Brent podrożał o 8,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane